Zrealizowane projektyRetrofit maszyny Angelo Cremona

Na zlecenie jednego z naszych klientów wykonaliśmy retrofit maszyny do cięcia drewna (forniru) Angelo Cremona.

W skład retrofitu wchodziły:

  • Wymiana silnika serwo z wykorzystaniem DSD2 Baumuller
  • Wymiana napędu servo na nowy z serii Baumuller b maXX 5500
  • Dodanie całkowicie nowej wyspy I/O
  • Dodanie panelu HMI Beckhoff wraz z programowaniem i przygotowaniem wizualizacji.

Retrofit maszyny pozwolił klientowi na:

  • Zwiększenie dokładności cięcia z ponad 0,05 mm do 0,03 mm
  • Oszczędność energii elektrycznej dzięki zastosowaniu systemów serwo
  • Ułatwienie obsługi maszyny (paneli HMI).

Stanowiska Produkcyjne

Na zlecenie firmy RGB Elektronika przygotowaliśmy serię stanowisk testowych na potrzeby pracy serwisantów. Głównymi wymaganiami jakie zostały postawione przed nami było zapewnienie jak największej uniwersalność stanowisk, kompaktowy rozmiar oraz mobilność, jednocześnie dbając
o wszystkie standardy bezpieczeństwa wymagane w tego typu instalacjach.

Przygotowane przez nas konstrukcje skróciły czas diagnozy i testów serwisowanych komponentów o średnio 64%, co ma bezpośrednie przełożenie na zwiększenie efektywności pracy całego serwisu. Przygotowywane przez nas urządzenia cechuje łatwość modyfikacji i modernizacji, co znacznie poprawia ich funkcjonalność
i zwiększa wachlarz zastosowań. Realizację stanowisk oparliśmy na elementach standardowych, co w przyszłości ułatwia utrzymanie ruchu urządzenia. W trakcie każdego z etapów realizacji zamówienia byliśmy w stałym kontakcie z klientem, co umożliwiło nam na dynamiczną pracę nad projektem i jak najlepsze dopasowanie proponowanych przez nas rozwiązań do oczekiwań zamawiającego.


Przewody i okablowanie

Realizujemy liczne zamówienia na przewody specjalistyczne w ilościach detalicznych pod dokładne oczekiwania klienta.
Jesteśmy w stanie przygotować przewody:

– zasilające,
– enkoderowe,
– resolwerowe,
– silnikowe,
– nietypowe.

Realizowane przez nas zamówienia opieramy wyłącznie na komponentach najwyżej klasy dotrzymując przemysłowych standardów ekranowania i izolacji przeciwzwarciowej. Przekroje przewodów dobierane są odpowiednio do zastosowania. Zapewniamy wysoką jakość i niepowtarzalną trwałość naszych produktów nawet w najtrudniejszych warunkach panujących w przemyśle. Każdy przewód przed wysyłką przechodzi szczegółową kontrolę jakości.


Opakownia specjalistyczne

Oferujemy konstrukcję opakowań z frezowanymi pod kształt urządzenia wkładami z polietylenu pienionego. Projektowane do zapewnienia najwyższego stopnia ochrony transportowanego towaru skrzynie transportowe mogą zostać wyposażone w dodatkowe okucia zapewniające bezpieczne przewóz ładunku drogą lądową, lotniczą lub morską. Jesteśmy w stanie wykonać opakowania wodoszczelne, z dodatkowymi zamknięciami, w konstrukcji jednorazowej bądź wielokrotnego użytku.


Hamownia silników serwo

Na potrzeby jednego z naszych klientów przygotowaliśmy mobilne stanowisko do badania pracy silników serwo w warunkach kontrolowanego obciążenia. Dzięki wykorzystaniu naszego stanowiska pracownicy serwisu silników elektrycznych są wstanie w szybki i prosty sposób sprawdzić poprawność działania serwisowanego silnika i przygotować dla swoich klientów raporty potwierdzające poprawne wykonanie naprawy.

Stanowisko cechuje kompaktowa konstrukcja, łatwość montażu silnika i możliwość testów w trybach kontroli prędkości oraz momentu obrotowego zadawanego na wale, zarówno w trybie obciążania jak i nadbiegania silnika. W skład wyposażenia urządzenia wchodzi panel HMI z przygotowanym przez nas interfejsem dzięki czemu obsługa hamowni jest intuicyjna i prosta.


Na zlecenie klienta przygotowaliśmy stanowiska serwisowe zapewniające wysoką ergonomię pracy serwisantów, wygodny dostęp do narzędzi, duże pole robocze oraz bezpieczeństwo pracy. Stalowa konstrukcja z grubym blatem zapewnia wysoką sztywność konstrukcji, a płyty perforowane z dedykowanymi uchwytami na narzędzia wygodny i szybki dostęp do nich. Specjalne dedykowane stojaki na sprzęt oszczędzają miejsce i zapewniają komfortowe korzystanie z urządzeń.